بهترین فرش ماشینی
بهترین فرش ماشینی

انتخاب طرح و رنگ فرش  مهم‌ترین قسمت خرید آن است، زیرا فرش محصولی است که کاربردهای گوناگونی دارد؛ اما اینکه فرش بتواند با یک محیط همخوانی مناسبی داشته باشد اهمیت بسیاری دارد. برای اینکه بتوانید بهترین فرش ماشینی را خریداری کنید باید به ویژگی‌های آن نیز توجه داشته باشید، یک قالی خوب علاوه بر زیبایی باید از قیمت مناسبی نیز برخوردار باشد تا بتواند در رنج بهترین فرش ماشینی قرار بگیرد.

در این مطلب از سایت راگ و رنگ قصد داریم انواع فرش ماشینی را بر اساس پارامترهای مختلف به شما معرفی کنیم و در ادامه چند نمونه از بهترین فرش ماشینی ایرانی را به نمایش خواهیم گذاشت. ما به شما توصیه می‌کنیم اگر قصد خرید فرش ماشینی دارید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

 

شانه و تراکم بهترین فرش ماشینی

در این مطلب هم مانند مطالب گذشته یک توضیحی در مورد شانه و تراکم به شما خواهیم داد. تراکم عرضی فرش ماشینی به گره‌هایی گفته می‌شود که در یک متر  از فرش بافته شده است که به آن شانه فرش گفتم و در مقابل به گره‌هایی که در یک مترمربع طولی فرش بافته می‌شود تراکم فرش می‌گویند. یکی از بارزترین ویژگی‌های فرش ماشینی همین شانه و تراکم است. هرچقدر که تعداد شانه یا تراکم یک محصول بالاتر باشد نشان‌دهنده بهتر بودن فرش است. معمولاً فرش‌های اکریلیک دارای شانه و تراکم بیشتری  هستند که در ادامه به آنها نیز خواهیم پرداخت.

نظر شما چیه آیا واقعاً شانه و تراکم بالا می‌تواند کیفیت یک فرش را تضمین کند؟

 

فرش 1500 شانه؛ بهترین فرش اکریلیک

اگر به دنبال زیباترین و ظریف‌ترین محصول موجود در بازار هستید بدون شک فرش 1500 شانه تراکم 4500 بهترین انتخاب برای شما است. این فرش از نظر ظرافت، لطافت و فشردگی گره‌های بافت در دنیا اکنون بی‌رقیب‌ترین قالی موجود است. ظرافت بهترین نکته در فرش 1500 شانه است؛ زیرا این ویژگی باعث شده که فرش 1500 شانه با نام فرش دستبافت گونه نیز شناخته شود. تعداد گره بالایی که در قالی به‌کاررفته، موجب شده طرح فرش جلوه بهتری پیدا کند.

استفاده از بهترین نخ اکریلیک هیت ست شده موجب شده کیفیت این محصول نیز  بسیار بالا و درجه یک باشد. پس اگر به دنبال خرید بهترین فرش ماشینی یا یک فرش درجه یک هستید، فرش 1500 شانه می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

 

فرش 1200 شانه

 

فرش 1200؛ انتخابی ایده‌آل

فرش 1200 شانه هم مانند فرش 1500 شانه در دسته‌بندی محصولات کلاسیک قرار دارد. این محصولات به دلیل تنوع طرح و رنگی که دارند معمولاً بیشتر از مدل‌های دیگر فرش ماشینی موردتوجه قرار میگرند. برای تولید فرش ماشینی 1200 شانه از بهترین الیاف موجود در بازار استفاده می‌شود و خیال شما را از بابت کیفیت راحت می‌کند. قیمت فرش 1200 شانه نسبت به فرش 1500 شانه کمتر است و به همین دلیل است که افراد مختلف بیشتر به سمت این محصول کشیده می‌شوند.

همچنین این مدل از فرش ماشینی موردتوجه افراد خارج از کشور نیز قرار گرفته است. یکی از جذاب‌ترین فرش کلاسیک موجود در بازار فرش گل برجسته است که زیبایی فرش را دوچندان کرده است. الیاف مرغوب موجود در فرش باعث فرش اکریلیک از مقاومت خوبی برخوردار باشد.

 

بهترین فرش ماشینی چه جنسی دارد؟

بازار فرش ماشینی در ایران نشان داده که فرش ماشینی که با نخ اکریلیک بافته می‌شود محبوب‌تر و به همین دلیل است که فروش بیشتری نسبت به دیگر محصولات ماشینی دارد. باتوجه‌به نکات گفته شده، فرش کلاسیک در دسته‌بندی بهترین فرش ماشینی قرار می‌گیرد. نخ خاب این محصولات از ویژگی‌های مختلفی برخوردار است که توانسته مقاومت و دوام بیشتری به آنها هدیه دهد.

برای تولید فرش ماشینی معمولاً از نخ اکریلیک، پلی‌استر یا پلی اوژن استفاده می‌شود که بهترین جنس به فرش ماشینی اکریلیک باز می‌گردد.

 

فرش کلاریس

 

اما امروزه بهترین شرکت‌های جهان با استفاده از تکنولوژی تولید هم‌روند توانستند با فرش کلاریس خود از نظر کیفیت در کنار فرش صددرصد اکریلیک قرار بگیرند. فرش کلاریس با استفاده از نخ پلی اوژن تولید می‌شود که ضد حساسیت و پرزدهی است. فرش‌های کلاریس می‌تواند بهترین گزینه برای فرش اتاق کودک شما باشد. فرش کلاریس دنیایی از طرح و رنگ است و شما به‌هیچ‌وجه تنوع موجود در آن را در دیگر محصولات ماشینی پیدا نخواهید کرد.

از گذشته تاکنون یکی از مشکلات فرش‌های اکریلیک پرزدهی بوده که با استفاده از تکنولوژی هیت ست‌کردن نخ امروزه شاهد این مشکل نخواهید بود. این تکنولوژی بافت داخلی نخ را با استفاده از حرارت تثبیت می‌کند.

فرش‌هایی که با نخ پلی‌استر بافته می‌شود ظاهری براق دارند و همین باعث می‌شود که مشتری را به خودش جذب کند. اما در چند ماه گذشته ما شاهد کلکسیون‌های بودیم که با الیاف طبیعی بافته شدند. یکی از بهترین شرکت‌های ایرانی دوباره توانست با تولید محصولات متفاوت جان دوباره‌ای به بازار فرش ماشینی بدهد. کلکسیون ایران، کلکسیون آلما، کلکسیون وینا، کلکسیون ورساچه و نوستالژی از جمله محصولات جدید این کارخانه است.

 

بهترین فرش ماشینی

 

جمع‌بندی

باتوجه‌به نکاتی که گفته شد دریافتید که فرش اکریلیک بیشتر مناسب فضاهایی مانند سالن پذیرایی است و به دلیل اینکه شباهت بسیار زیادی به فرش دستبافت دارد به آن فرش دستبافت گونه نیز می‌گویند. بهترین فرش اکریلیک موجود در بازار فرش 1500 شانه تراکم 4500 است که ظرافت آن در دنیا بی‌بدیل است. فرش 1200 شانه هم از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و می‌تواند گزینه خوبی برای کسانی باشید که علاقه به فرش اکریلیک دارند؛ اما نمی‌خواهند هزینه خیلی زیاد برای خرید فرش بپردازند.

فرش کلاریس دنیای از طرح و رنگ است که دست شما در انتخاب باز می‌گذارد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت راگ و رنگ  از بین 1300 طرح مختلف فرش محتشم محصول موردنظر خود را خریداری کنید. فرش کلاریس به دلیل طرح‌های متنوع قابلیت استفاده در نقاط مختلف خانه را به شما خواهد.

در این مقاله سعی کردیم تا به بهترین فرش ماشینی داخل بازار معرفی کنیم، امیدواریم که توانسته باشیم به سؤالات شما پاسخ دهیم. برای اطلاعات بیشتر از خرید بهترین فرش ماشینی می‌توانید با پشتیبانی مجموعه در تماس باشید.