فرش تیره یا روشن
فرش تیره یا روشن

فرش از آن دسته کالاهای است که نسبتاً گران‌قیمت است. علاوه بر طرح، قیمت و جنس رنگ فرش بسیار اهمیت دارد حتی می‌توان گفت اهمیت آن در درجه اول است. زیرا در نگاه اول رنگ فرش جلب‌توجه می‌کند.  فرش تیره یا روشن سؤال بسیاری از افراد است که قصد خرید فرش را دارند؛ بنابراین قبل از خرید باید تصمیم خود را گرفت و بعد اقدام به خرید کرد. زیرا لباس یا خوراکی نیست که پشیمان شدی آن را دور بیندازی مجبور هستی آن را چند سال تحمل کنی.

هر دورنگ فرش، زیبایی و مزیت‌های دارد که باید نسبت به آن آگاهی پیدا کنیم و تشخیص بدهیم کدام یک می‌تواند گزینه مناسبی برای محل زندگی شما باشد. برای این منظور شما می‌توانید از یک متخصص که در زمینه دکوراسیون منزل مهارت دارد کمک بگیرید. با این کار خریدار می‌تواند بدون استرس و دودلی خرید خود را انجام دهد. در این مقاله از سایت راگ و رنگ به صورت کامل راجب این موضوع صحبت خواهیم کرد.

فرش تیره

انتخاب رنگ فرش برای محلی که قرار است خریداری شود

در یک منزل مسکونی سالن، اتاق‌ها، آشپزخانه و در برخی موارد راه‌پله‌ها نیاز به فرش دارد حال اینکه چه رنگی برای کدام محل مناسب است بستگی به سلیقه و شرایط دارد. انتخاب فرش تیره یا روشن دغدغه‌ای است که همه به آن دچار شده‌اند به طور مثال فرش آشپزخانه باید کمی تیره باشد؛ زیرا مادر خانواده بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می‌گذراند و بیشتر پا خورده می‌شود. از طرفی برخی اعتقاد دارند که چون زمان بیشتری در آشپزخانه هستند باید از رنگ روشن استفاده کنند تا از نظر روحی آرامش داشته باشند.

فرش سالن پذیرایی را معمولاً با رنگ مبل، پرده و یا کاغذ دیواری است می‌کنند؛ بنابراین انتخاب رنگ فرش برای این مکان راحت خواهد بود. فرش سالن برای خانه‌های کوچک بهتر است روشن باشد؛ زیرا باعث می‌شود مساحت بزرگ‌تر به نظر آید. استفاده رنگ تیره برای خانه کوچک باعث دلگیر شدن و کوچک نشان داده شدن آن خانه می‌شود. اما خانه‌های بزرگ که چند فرش در یک سالن می‌توان جای داد فرش تیره حتی می‌تواند زیبایی بیشتری داشته باشد.

فرش اتاق بچه‌ها بهتر است از رنگ‌های شاد و عروسکی انتخاب شود. رنگ تیره باعث گرفتگی اتاق کودک می‌شود. بسیاری از خانواده‌ها فرش اتاق را با لوازم دیگر و کاغذ دیواری است می‌کنند. فرش‌های راه‌پله نیز به طور حتم باید تیره باشد. زیرا محل رفت‌وآمد است و بیشتر در معرض آلودگی قرار می‌گیرد‌. رعایت تمام موارد می‌تواند در انتخاب رنگ فرش به شما کمک کند و این سال که فرش تیره یا روشن باشد را برای شما روشن کند. البته سلیقه هر فرد متفاوت است.

 

فرش تیره یا روشن برای خانواده پرجمعیت

  خانواده پر‌جمعیت در هنگام انتخاب فرش تیره یا روشن باید به این نکته توجه کند که چند فرزند دارد؟ آیا قادر خواهد بود تا آن را تمیز نگهداری کند؟ آیا انتخاب رنگ فرش موجب اذیت فرزندان نمی‌شود؟ جواب به این سؤالات می‌تواند در انتخاب فرش کمک‌کننده باشد. انتخاب فرش روشن برای خانواده‌های که چند فرزند و یا فرزندان نوزاد دارند می‌تواند هم دچار ناراحتی مادر و هم خود کودک باشد. زیرا مادر باید به طور دائم به کودک تذکر دهد مراقب باشد و مانع بازی کودک شود. مادر نیز در این میان اذیت خواهد شد. انتخاب رنگ تیره برای این خانواده مناسب‌تر خواهد بود؛ چراکه کودکان به‌راحتی و بدون دغدغه به بازی خود می‌رسند.

فرش روشن

سخن پایانی

به‌طورکلی انتخاب فرش تیره یا روشن به سلیقه مشتری بستگی دارد برخی افراد با مد روز پیش می‌روند و دوست دارند هر مدل و رنگی که مد می‌شود را خریداری کنند این افراد از نظر مالی توانایی دارند و می‌توانند به منزل خود تنوع بدهند. تا چند سال پیش رنگ تیره مد بود؛ ولی با آمدن مدل‌های جدید رنگ روشن علاقه‌مندان بیشتری را به خود جذب کرد. برخی افراد از نظر روحی احتیاج به تنوع دارند.

ممکن است این افراد با تغییر لوازم خانه به این آرامش درونی برسند؛ بنابراین هر کس در انتخاب رنگ موردعلاقه خودمختار است و ممکن است هیچ یک از استدلال‌های ما را نپذیرد و فقط تکیه بر علاقه خود انتخاب کند. این افراد بدون تحقیق و فکرکردن به فروشگاه مراجعه می‌کنند و هر رنگ و مدلی که دوست داشته باشند را انتخاب می‌کنند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت راگ و رنگ بین رنگ و طرح‌های متنوع محصول خود را خریداری کنید.