راهنمای خرید

فرش آشپزخانه ؛ انتخابی مدرن یا سنتی؟

همیشه وقتی صحبت از فرش در آشپزخانه می شود، صورتم در هم میرود، فرش در آشپزخانه؟ اگر ظرف ها را بشورم، خیس و کفی و احتمالا چرب می شود. اگر تکه های رب از قوطی نشت کند؟ روغن سرخ کردنی روی زمین هم میریزد؟ پس نتیجه گیری سریعی می کنم: «من فرش آشپزخانه را دوست ندارم» . اما کمردردهای ناشی از کف سرد آشپزخانه را چه کنیم؟ این فرش لاکی کوچک چه تضاد رنگ جالبی به فضا داده و من می مانم و سوال بی جواب فرش آشپزخانه لازم است یا نه؟

بهترین فرش آشپزخانه

فارغ از دردسرهای احتمالی فرش و کثیف شدن آن، اضافه کردن یک طرح مناسب به دکوراسیون آشپزخانه، می تواند گرمای قلب خانه را دوچندان کند و شخصیت این قسمت از طراحی منزل رو بیشتر و بهتر نمایش دهد. خداحافظ لیزخوردن !!

فرش آشپزخانه

انتخاب جنس درست نیمی از مسیر است

فرصتی بوجود آمد که سلیقه ی طراحی خودم را تست کنم. و زمان یار بود تا اندکی گوگل را برای ایده های جدید جستجو کنم. دنبال ترکیبی از حضور فرش در آشپزخانه و رعایت مدرنیته دکوراسیون بودم. نکات جالبی را پیدا کردم که سه مورد آن را با شما به اشتراک خواهم گذاشت تا در انتخاب قالی مناسب برای آشپزخانه به شما کمک کند. در زمان انتخاب فرش آشپزخانه همیشه این سه مقوله را گوشه ذهن داشته باشید. سایز، زنگ/طرح و ساختار دکوراسیون خانه.

سایز مناسب

قدم اول قطعا اندازه گیری فضا است. از گزینه های استاندارد ابعاد یک در یک متر برای انتخاب قالی مربعی و یک در یک و نیم برای پرکردن فضای مستطیلی هستند. این دو اولین گزینه های کاربردی هستند. ممکن است تمایل داشته باشید تمام فضای خالی را پرکنید دراین صورت از سایزهای بزرگتر مانند ۱.۸ در ۱.۲ نیز می توانید استفاده کنید. البته همیشه ابعاد آشپزخانه تاثیر بسزایی روی انتخاب شما دارد، پس نکته اصلی تصمیم گیری در خصوص این مسیله است که چه مقدار از فضا را می خواهید پوشش دهید. در مجموعه راگ و رنگ، فرش های آشپزخانه دارای ۹ سایز مختلف هستند. که پیشنهاد میکنم نیم نگاهی به آنها داشته باشید. 

فرش آشپزخانه

جنس مناسب

درمجموع، فرش های بافت صاف بهترین انتخاب هستند زیرا تمیز کردن آنها راحت تر است. فرش‌هایی که برای مصارف داخل آشپزخانه طراحی میشوند بیشتر از الیاف پلی پروپیلن تولید می شوند و گزینه های بهتری هستند زیرا کمتر مایعات را جذب می کنند. ایده ی کاربردی دیگر انتخاب جنس فرش هایی است که در ماشین لباسشویی شما جا می‌شود. فرش های پشمی در این مورد گزینه های بهتری هستند اما مراقبت بیشتری نسبت به فرشهایی با الیاف مصنوعی احتیاج دارند. حتما راهنمای مراقبت و نگهداری از فرش را مطالعه کنید تا بتوانید فرش آشپزخانه تان را بهتر نگه دارید. آیا راهنمای نگهداری فرش در راگ و رنگ را دریافت کرده اید؟

هماهنگی با دکور خانه

فرش گزینه مورد توجه بسیاری در طراحی کوراسیون خانه هستند، زیرا با هزینه ی محدودی میتوانید اتمسفر خانه خود را تحت تاثیر قرار دهید. فقط کافی است پترن و طرح مورد نظرتان را انتخاب کنید. وقتی نوبت به انتخاب فرش آشپرخانه می رسد، اجازه بدید روح شما بال گشاید ولی تون رنگی را انتخاب کنید که با رنگ کابینت ها و دیگر وسایل همخوانی داشته باشد. حتی می توانید دقیقا رنگ متضاد انتخاب های موجود را ارائه دهید، برای محیطهای سرد از زنگ های گرم مانند لاکی و قرمز و برای محیط های گرم از رنگ های سرد مانند آبی، خاکستری و طوسی شاید تمایل دارید در طراحی فراتر رفته و از رنگهای غیرمتعارف مانند زرد و سبز و بنفش برای دیزاین محیط آشپزخانه با کمک فرش های کوچک استفاده کنید .

فرش آشپزخانه

همچنان به خاطر داشته باشید که فرش آشپزخانه رو با کمک ترمز فرش ثابت کنید . سبک تر بودن فرش های آشپزخانه خطر سرخوردن را افزایش می دهند و میتواند برای عزیزان شما خطرساز شود. فرش کلاریس محتشم انواع مختلفی از فرش آشپزخانه را عرضه می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا