قیمت فرش 12 متری
قیمت فرش 12 متری

هنگام خرید فرش یکی از مهم‌ترین فاکتورها، قیمت فرش ماشینی است و پرفروش‌ترین فرش ماشینی از نظر سایز فرش 12 متری است به همین منظور است که قیمت فرش 12 متری اهمیت بسیار زیادی دارد. فرش 12 متری به‌عنوان بزرگ‌ترین سایز در میان فرش ماشینی به‌حساب می‌آید. از فرش 12 متری اغلب اوقات در قسمت پذیرایی خانه استفاده می‌کنند. سالن پذیرایی مهم‌ترین قسمت خانه است و از فضای بزرگ‌تری برخوردار است همچنین رفت‌وآمد بیشتری در این بخش اتفاق می‌افتد.

به همین دلیل است که شما نیازمند استفاده از فرش 12 متری هستید. این محصول معمولاً از نظر جنس، شانه و تراکم تفاوت‌های زیادی دارند و همین باعث شده که قیمت متفاوتی داشته باشند. اگر شما هم به فرش‌های این مدلی علاقه دارید تا انتهای این همراه ما باشید تا در مورد قیمت فرش 12 متری و پارامترهای مختلف آن صحبت کنیم تا بتوانید از میان این‌همه فرش، بهترین فرش ماشینی را شناسایی کنید. پس تا انتهای این مطلب همراه سایت راگ و رنگ باشید.

 

تأثیر شانه و تراکم بر قیمت فرش

تاکنون بارها در مورد شانه و تراکم فرش در مطالب قبل صحبت کرده‌ایم و اگر می‌خواهید اطلاعات کاملی در این باره به دست بیاورید به قسمت وبلاگ سایت مراجعه کنید. تراکم و شانه اصلی‌ترین معیاری است که تأثیر مستقیم بر قیمت پایانی فرش دارد. در زمان حال پرطرفدارترین فرش‌های 12 متری بازار 1200 شانه هستند البته که این موضوع به این دلیل است که فرش 1500 شانه نسبت به فرش 1200 شانه گران‌تر است و سایز 9 متری 1500 شانه فروش بیشتری دارد.

هرچقدر تعداد شانه فرش افزایش پیدا کند شباهت آن به فرش دستبافت بیشتر می‌شود. شانه و تراکم بالا در یک فرش باعث افزایش جزئیات در طرح‌، رنگ‌ و همچنین افزایش استحکام و طول عمر آن می‌شود. لازم به ذکر است که این‌گونه فرش‌ها در قیاس با فرش‌های ۷۰۰ شانه لطیف‌تر هستند. باید بگوییم که در بازار ایران فرش‌ ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰ یکی از بهترین و زیباترین فرش‌ها است.

 

قیمت فرش 12 متری

 

تأثیر جنس نخ بر قیمت فرش ۱۲ متری

الیاف مرسوم و معمولی که برای بافت فرش ۱۲ متری از آنها استفاده می‌شود، پشم، اکریلیک و پلی‌استر است. این الیاف از نظر کیفیت، لطافت، حفظ گرما و در نتیجه قیمت باهم متفاوت هستند. بهترین و گران‌ترین فرش، فرش صددرصد اکریلیک است؛ زیرا الیاف اکریلیک ضد حساسیت، مقاوم در برابر بیدزدگی و حشرات، قابل شست‌وشو هستند. همچنین فرش اکریلیک در برابر حرارت زیاد مقاوم هستند، دارای قابلیت رنگ‌پذیری بالایی هستند، از نظر وزنی سبک بوده و عایق دما هستند. البته الیاف اکریلیک نیز دارای کیفیت‌ و قیمت‌های متفاوتی هستند. همچنین قیمت فرش ۱۲ متری تأثیر گرفته از درصد به‌کاررفته نخ اکریلیک است.

قطعاً فرش ۱۲ متری صددرصد اکریلیک در مقایسه با فرشی که فقط قسمتی از آن اکریلیک است گران‌تر است. فرش‌هایی که با الیاف پشمی بافته می‌شوند نیز تقریباً باارزش‌تر و گران‌تر هستند. فرش‌هایی که از جنس پلی‌استر هستند از نظر قیمتی ارزان‌تر از فرش‌های اکریلیک و یا پشمی هستند. فرش پلی‌استر دارای رنگ‌پذیری، نقش‌ونگارها و رنگ‌بندی متنوع و زیبایی هست. میزان پرزدهی آن بسیار ناچیز و حتی در حد صفر است و جذب رطوبت بسیار کمی دارد. پلی‌استر قیمت مناسب و اقتصادی‌ ای دارد؛ ولی از فرش‌های BCF گران‌تر هستند.

 

قیمت فرش 12 متری

امروزه تنوع فرش‌های ۱۲ متری بسیار بالا رفته است. از طرح کلاسیک گرفته تا فرش‌های جدید، فرش فانتزی، فرش مدرن و وینتیج. شما با هر سلیقه و طر‌فدار هر سبکی که باشید، به‌راحتی می‌توانید فرش دلخواهتان را خریداری کنید. قیمت‌ فرش‌های دستبافت در مقایسه با سایر فرش‌ها بسیار بیشتر است. اگر که به دنبال خرید فرشی هستید که از نظر ظاهری شبیه فرش دستبافت باشد؛ ولی قیمت بالایی نداشته باشد، می‌توانید فرش‌های ماشینی ۱۲ متری طرح کلاسیک را خریداری کنید

امروزه فرش وینتیج یا کهنه نما طرفداران زیادی دارد و کسانی که پیرو سبک مینیمال و ساده هستند بیشتر از این فرش‌ها استقبال می‌کنند. برای مثال  قیمت فرش پتینه‌ای که از اکریلیک تهیه می‌شود نسبت به بقیه کمی بیشتر است. لازم به ذکر است فرش‌های پتینه‌ای که از الیافی غیر از اکریلیک تولید می‌شوند، پس بهتر است در آشپزخانه یا اتاق‌ها استفاده شود. اگر طرفدار فرش‌های دستبافت و آنتیک هستید ولی با این‌حال بودجه لازم برای خرید آنها را ندارید ما به شما فرش‌های پتینه را معرفی می‌کنیم. که از نظر قیمتی بسیار مناسب هستند.

یکی دیگر از انواع فرش‌های پرفروش، فرش گبه‌ای است قیمت این فرش گبه‌ای بسیار اقتصادی و ارزان است. اگر به دنبال پیروی از سبک مدرن و فانتزی هستید؛ ولی بااین‌حال از نقوش و طرح‌های سنتی و عشایری نیز لذت می‌برید، ما به شما فرش گبه‌ای را معرفی می‌کنیم.

 

قیمت فرش 12 متری

 

نتیجه‌گیری

جهت خرید فرش ماشینی ۱۲ متری باید به پارامترهایی توجه کنیم مانند قیمت فرش 12 متری. فرش‌های ۱۲ متری از نظر جنس الیافی که در آن‌ها به‌کاررفته و تراکم و شانه دارای قیمت‌های مختلفی هستند. برای مثال فرش ۱۲ متری ۱۲۰۰ شا نه از فرش ۱۵۰۰ شانه ارزان‌تر و از فرش ۷۰۰ شانه گران‌تر است. دومین پارامتر جنس الیاف است. همان‌طور که گفتیم الیاف اکریلیک و پشمی گران‌ترین و الیاف پلی‌استر قیمت متوسط و الیاف BCF ارزان‌ترین الیاف هستند. در فرش ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰ و الیاف صد‌درصد اکریلیک جزو گران‌ترین و مرغوب‌ترین فرش‌هاست. شما می‌توانید برای خرید بهترین فرش ماشینی 12 متری 1200 شانه به سایت راگ و رنگ مراجعه کنید.